Zdrowie jest najważniejsze

Centrum Przyjaźni świadczy kompleksowe usługi medyczne. Nasza działalność skupia się głównie na zapewnieniu wszystkim naszym pacjentom łatwego dostępu do najwyższej jakości opieki medycznej.

NFZ

Realizujemy świadczenia medyczne w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Aby skorzystać z usług naszego centrum bezpłatnie, należy przedstawić aktualne ubezpieczenie zdrowotne.

Medycyna estetyczna

Leczenie uzależnień

Poradnia diabetologiczna

Zapraszamy do naszej poradnii diabetologicznej.

Odwiedzając Centrum Medyczne Przyjaźni w Lublinie mogą Państwo skorzystać z usług naszej poradnii diabetologicznej i spotkać się z profesjonalistami. Do Państwa usług pozostają specjaliści diabetolodzy, chorób wewnetrznych oraz specjalista angiolog. 

Diabetolodzy zajmują się leczeniem cukrzycy i jej powikłań.Cukrzyca staje się coraz poważniejszą chorobą - szacuje się, że cierpi na nią już ponad 3 miliony Poolaków, w tym aż 1 milion o tym nie wie.Czasami cukrzyca, która rozwija sie u dorosłych nie daje żadnych niepokojących objawów. Na ogół kojarzona jest z dużym pragnieniem, częstym oddawaniem moczu, wahaniami wagi, osłabieniem. Zdarzają się jednak oznaki nietypowe. Dlatego tak ważnym jest, aby nie unikać okresowych badań i wizyt u lekarza. Wystarczy zbadać krew i poziom glukozy.

Około 90% chorych w Polsce cierpi na cukrzycę typu II, która rozwija się najczęściej w wieku średnim lub starszym i jest ściśle związana z siedzącym trybem życia, zbyt kaloryczną dietą i otyłością. Wśród pozostałych najwięcej jest chorych na cukrzyce typu I, czyli autoimmunologiczne schorzenie, na które zapadają głównie dzieci i młodzież.

Lekarze specjaliści z Centrum Meducznego Przyjaźni zajmują się obiema odmianami cukrzycy - zarówni typu I, jak i IIgo. Oferujemy także leczenie pompami insulinowymi oraz leczenie zaburzeń lipidowych. Nasi specjaliści prowadzą także kobiety chore na cukrzycę, które są w ciąży. Ponadto prowadzimy szkolenia z zakresu obsługi pomp insulinowych.

Facebook