background-spot-orange background-spot-green background-spot-orange

Pobyt

Dzienny Oddział Psychiatryczny działa w ramach umowy z NFZ (leczenie bezpłatne dla osób ubezpieczonych)

Pobyt w Oddziale Dziennym trwa od poniedziałku do piątku. W czasie pobytu wykonywana jest diagnostyka psychiatryczna oraz psychologiczna, badania laboratoryjne, stosowane jest także leczenie farmakologiczne, psychoterapia indywidualna oraz grupowa. Pobyt w Oddziale Dziennym może trwać nawet do 3 miesięcy.

Przyjęcie

Przyjęcie pacjenta wymaga:
⦁ skierowania od lekarza rodzinnego lub lekarza psychiatry
⦁ wskazań lekarskich, które potwierdzą, że stan psychiczny pacjenta wymaga leczenia w systemie dziennym
⦁ wskazań psychologicznych, które pomogą zrealizować program terapeutyczno-rehabilitacyjny

Przyjęcie do Oddziału Dziennego Psychiatrycznego odbywa się podobnie jak do oddziału całodobowego. Rozpoczyna się od kwalifikacji pacjenta przez Ordynatora oddziału. Kwalifikacje odbywają się w poniedziałki.

Leczenie

Podczas leczenia w Oddziale, poza opieką lekarską, pacjent jest objęty opieką psychologa i psychoterapeuty. Korzysta z psychoterapii indywidualnej oraz grupowej. Dzięki czemu poprawia się jego stan psychiczny i samodzielność.

Leczenie w Oddziale Dziennym ma na celu poprawę stanu psychicznego i funkcjonowania psychospołecznego pacjenta – w rodzinie, szkole, pracy zawodowej. Po zakończeniu leczenia w Oddziale pacjent może być objęty ambulatoryjną opieką psychiatryczną i psychologiczną.

Lekarze Dziennego Oddziału Psychiatrycznego

doctor-icon
Dr n. med. Alicja Wysocka
psychiatra
doctor-icon
Prof. dr n. med. Halina Marmurowska-Michałowska
psychiatra
doctor-icon
Lek. med. Katarzyna Sosnowska
psychiatra
doctor-icon
Dr hab. Maria Chuchra prof. KUL
psycholog kliniczny
doctor-icon
Mgr Agata Klimek – Smaga
psycholog dla dorosłych i dzieci, psychoterapeuta
doctor-icon
Mgr Anna Sołoduszkiewicz
psycholog, psychoterapeuta
doctor-icon
Mgr Agnieszka Targońska
psycholog, psychoterapeuta
doctor-icon
Gabriela Rejak
instruktorka tańca, terapeutka zajęciowa

Opinie

Szymon
Szymon

Bardzo podobały mi się zajęcia z Panią Anną Sołoduszkiewicz – dzięki niej wyniosłam z zajęć dużo materiału do przemyśleń.
Świetnie pracowało mi się na psychoterapii zajęciowej, prowadzonej przez Panią Agatę Klimek. Pani Agata uważnie słucha, ma świetne podejście terapeutyczne.

Paweł
Paweł

Na wyróżnienie zasługuje cały zespół Dziennego Oddziału Psychiatrycznego, za wsparcie, profesjonalną i przyjazną obsługę personelu, a także za opiekę psychologiczną i psychoterapeutyczną.

Olga
Olga

Największą zaletą Dziennego Oddziału Psychiatrycznego jest profesjonalna i przyjazna obsługa personelu i szeroki zakres terapeutyczny, zajęcia są zróżnicowane.

Natalia
Natalia

Na oddziale przebywałam ponad miesiąc czasu, lekarze i cały personel są życzliwie nastawieni do pacjenta, są zaangażowani i wszelkie aspekty związane z chorobą i leczeniem były wyjaśniane w zrozumiały i wyczerpujący temat sposób.

Dodaj swoją opinję
Dodaj swoją opinję
[contact-form-7 id="80"]
Dziękujemy!