specialisation-image Diabetologia

Odwiedzając Centrum Medyczne Przyjaźni w Lublinie mogą Państwo skorzystać z usług naszej poradni diabetologicznej i spotkać się z profesjonalistami. Do Państwa usług pozostają specjaliści diabetolodzy, chorób wewnętrznych oraz specjalista angiolog.

Diabetolodzy zajmują się leczeniem cukrzycy i jej powikłań. Cukrzyca staje się coraz poważniejszą chorobą – szacuje się, że cierpi na nią już ponad 3 miliony Polaków, w tym aż 1 milion o tym nie wie. Czasami cukrzyca, która rozwija się u dorosłych nie daje żadnych niepokojących objawów. Na ogół kojarzona jest z dużym pragnieniem, częstym oddawaniem moczu, wahaniami wagi, osłabieniem. Zdarzają się jednak oznaki nietypowe. Dlatego tak ważnym jest, aby nie unikać okresowych badań i wizyt u lekarza. Wystarczy zbadać krew i poziom glukozy.

Około 90% chorych w Polsce cierpi na cukrzycę typu II, która rozwija się najczęściej w wieku średnim lub starszym
i jest ściśle związana z siedzącym trybem życia, zbyt kaloryczną dietą i otyłością. Wśród pozostałych najwięcej jest chorych na cukrzyce typu I, czyli autoimmunologiczne schorzenie, na które zapadają głównie dzieci i młodzież.

Lekarze specjaliści z Centrum Medycznego Przyjaźni zajmują się obiema odmianami cukrzycy – zarówno typu I jak i II. Oferujemy także leczenie pompami insulinowymi oraz leczenie zaburzeń lipidowych. Nasi specjaliści prowadzą także kobiety chore na cukrzycę, które są w ciąży. Ponadto prowadzimy szkolenia z zakresu obsługi pomp insulinowych.

 

doctor-icon
Dr n. med. Ewa Rymarz
diabetolog, specjalista angiolog
doctor-icon
Dr n. med. Kinga Gielicz – Kwiecień
diabetolog, specjalista chorób wewnętrznych
doctor-icon
Lek. med. Karolina Zapalska – Pożarowska
diabetolog, specjalista chorób wewnętrznych
doctor-icon
Dr n. med. Barbara Brodalko
diabetolog, specjalista chorób wewnętrznych
background-spot