specialisation-image Zespół Leczenia Środowiskowego (domowego)

Skierowanie do Zespołu Leczenia Środowiskowego można uzyskać wyłącznie od lekarza psychiatry. Przesłanką do objęcia leczeniem przez Zespół Środowiskowy jest choroba uniemożliwiająca poruszanie się.

W Centrum Medycznym Przyjaźni udostępniamy także możliwość diagnozy neuropsychologicznej.

Diagnoza neuropsychologiczna to ocena funkcji poznawczo-behawioralnych i emocjonalno-motywacyjnych. W trakcie badania oceniane są m.in. uwaga, pamięć, funkcje wykonawcze, myślenie, percepcja, funkcje językowe, koordynacja wzrokowo-ruchowa i orientacja przestrzenna.

Badanie neuropsychologiczne obejmuje wywiad z pacjentem i osobą towarzyszącą, analizę dokumentacji leczenia oraz przeprowadzenie zadań diagnostycznych i/lub testów.

Zazwyczaj postępowanie diagnostyczne to 2-3 spotkania pozwalające na weryfikację zaburzonych i zachowanych funkcji poznawczych. Diagnoza zakończona jest wydaniem pisemnej opinii neuropsychologicznej oraz zaleceń do rehabilitacji i psychoedukacji.

Na wizytę wskazane jest zabranie bieżącej dokumentacji medycznej (szczególnie ważne są wyniki badań neuroobrazowych i wcześniejszych opinii psychologicznych) oraz okularów/aparatu słuchowego/innych aparatów korekcyjnych, z których pacjent korzysta.

Koszt wizyty komercyjnej to 180 zł. Jest także możliwość skorzystania z wizyty w ramach NFZ, pacjent powinien wtedy mieć ze sobą SKIEROWANIE, do Zespołu Leczenia Środowiskowego.

doctor-icon
Lek. med. Andrzej Łopuszański
psychiatra
doctor-icon
Mgr Aleksandra Kielch
psycholog dla dorosłych i dzieci, psychoterapeuta
doctor-icon
Mgr Grażyna Wolińska – Maciąg
psycholog, psychoterapeuta
doctor-icon
Mgr Iwona Jędrzejczyk
specjalista psycholog kliniczny
doctor-icon
Mgr Katarzyna Jabłońska
pielęgniarka środowiskowa
doctor-icon
Mgr Dorota Marszałek
psycholog kliniczny, psychoterapeuta
doctor-icon
Mgr Iwona Kuźmińska-Hopkała
psychoterapeuta certyfikowany, specjalista psycholog kliniczny
background-spot